Ochrona Środowiska

Ochrona środowiska natuarlanego

Redukcja emisji dwutlenku węgla 

Firma Fernox przywiązuje dużą wagę do opracowywania produktów i usług, które pomogą jej klientom zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Każdy produkt firmy Fernox został opracowany i zapakowany w sposób ekologicznie odpowiedzialny; badania trwają bez przerwy w celu znalezienia dla firm, przemysłu oraz odbiorców domowych nowych sposobów ograniczenia ich śladu węglowego poprzez zwiększoną wydajność energetyczną.

Zwiększona wydajność energetyczna

Firma Fernox robi wszystko, by zwiększyć wydajność energetyczną produktów i zmniejszyć wpływ na środowisko przez zapobieganie korozji i osadzaniu się kamienia. Są to powody, przez które systemy grzewcze potrzebują zwiększonej ilości paliwa do produkcji te samej ilości ciepła. Skuteczne uzdatnianie wody jest niezwykle ważne, nie tylko po to, by zminimalizować emisję dwutlenku węgla, ale również, by zaoszczędzić zasoby paliwa. Dodatkową korzyścią dla klientów jest zmniejszenie rachunków za prąd lub gaz.

Technologie odnawialnych źródeł energii 

Fernox nie tylko tworzy innowacyjne, oszczędne produkty do konwencjonalnych systemów centralnego ogrzewania. Firma również rozwija portfolio swoich produktów i zawarła w nim technologie odnawialnych źródeł energii – zwiększając możliwości dostarczania bardziej wydajnych rozwiązań energetycznych.

Domowe emisje dwutlenku węgla mają większy wpływ na ocieplenie globalne niż przeloty samolotami, stąd wiadomo dlaczego firma Fernox skierowała swoje badania i działania tak, by były zgodne z wytycznymi Protokołu z Kioto.