Oto odrestaurowywany hotel w malowniczo położonej, narciarskiej miejscowości w Austrii. Inwestor pokusił się o modernizację kotłowni, która znajduje się na 5. piętrze w najwyższym punkcie budynku. Zostało tam zainstalowane osiem wiszących kotłów gazowych ACV. Po uruchomieniu kotłowni okazało się że większość grzejników… nie grzeje. Spowodowane było to częściowo niedrożną instalacją. Niestety projektant nie przewidział tego typu problemów. Większość pokoi w budynku była już wyremontowana, co nie pozwalało na wymianę instalacji. Kilka lokalnych firm próbowało ją udrożnić, ale po kilku dniach prób rezygnowało.

O pomoc poproszono Polską firmę „SOLINS – Karol Szyfter” z Nowej Soli,
która jest znana w tamtej okolicy jako ekipa instalatorów do zadań specjalnych. Pan Karol po zapoznaniu się z problemem, zgłosił się o pomoc do Firmy Fernox, wiodącego producenta środków do zabezpieczania, udrażniania i czyszczenia instalacji CO. Daniel Łagoda, przedstawiciel firmy Fernox na Polskę zobowiązał się dobrać i dostarczyć odpowiednie preparaty i narzędzia. Już po kilku dniach panowie spotkali się w Austrii. Pan Daniel dostarczył maszynę czyszczącą Fernox Powerflow Flushing Machine MKIII, środki czyszczące Powerflushing Cleaner F5, DS40 System Cleaner oraz przeprowadził szybkie szkolenie z obsługi maszyny, co pomogło w sprawnej reaktywacji systemu CO.

Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem okolicznych inwestorów,
którzy są w posiadaniu wielu podobnych budynków hotelowych. Będąc pod
dużym wrażeniem, większość z nich poprosiła pana Karola o przejęcie utrzymania instalacji CO w ich hotelach.

Kolejnym etapem współpracy firm Fernox i SOLINS będzie dobór inhibitorów korozji oraz filtrów magnetycznych, które pomogą zapobiec tego typu problemom w wyżej wspomnianym i jeszcze kilku lokalnych hotelach.

Country