O nas

Założona w 1964 roku firma Fernox jest wiodącym producentem środków chemicznych do uzdatniania wody, filtrów do instalacji centralnego ogrzewania, materiałów eksploatacyjnych, jak również dostawcą usług diagnostycznych. Firma Fernox zapoczątkowała rozwój produktów energooszczędnych zarówno dla tej tradycyjnej, jak i odnawialnej energii, w zastosowaniach domowych i komercyjnych. Firma realizuje nowoczesny program badawczo-rozwojowy i zainwestowała w rozbudowany wewnętrzny zespół naukowców do prac badawczo-rozwojowych z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Indiach.

Główna siedziba firmy znajduje się w Woking w Wielkiej Brytanii, jej zakłady produkcyjne działają w Wielkiej Brytanii i Europie, a biura we Francji, Niemczech, Włoszech, Belgii, Holandii, na Węgrzech, w Chińskiej Republice Ludowej i USA, przy czym plany dalszej ekspansji obejmują Europę Wschodnią i Azję. Fernox działa jako spółka zależna MacDermid Enthone Industrial Solutions, ogólnoświatowego, wielobranżowego producenta specjalistycznych wyrobów w dziedzinie zaawansowanych technologii oraz dostawcy usług technicznych, stanowi zarazem jednostkę biznesową firmy Element Solutions Inc (NYSE: ESI). Element Solutions Inc to wiodąca firma w branży chemikaliów specjalistycznych, której zakłady oferują szeroką gamę rozwiązań poprawiających jakość wyrobów codziennego użytku. 

W 2019 r., aby odzwierciedlić zmiany zachodzące w strukturze firmy, światowa marka handlowa Fernox została zarejestrowana pod brytyjską firmą Fernox Ltd.

Badania i rozwój

Fernox oferuje wyjątkową i dedykowaną ofertę usług badawczo-rozwojowych i technicznych, która odzwierciedla zmieniające się wymagania i rosnące wymagania technologiczne przemysłu. Jako lider innowacji, Fernox korzysta z 13 centrów technicznych R&D, w których pracuje 250 naukowców i inżynierów na całym świecie.

Firma Fernox stosuje rygorystyczną politykę odpowiedzialności korporacyjnej, która promuje najlepsze praktyki i zabrania testów na zwierzętach. Jej produkty chemiczne znacznie przewyższają standardy branżowe i otrzymały aprobaty i akredytacje Energy Savings Trust Registered, KIWA, WRAS, Belgaqua i Buildcert.

 

Polecane produkty

Country