Wyszukaj produkty…
Generic filters

Wyszukaj produkty…
Generic filters

FAQs

Filter Fluid+ Protector należy stosować tylko w połączeniu z przewodowym układem filtrów, który może wychwycić i zatrzymać osad w układzie do czasu jego bezpiecznego usunięcia.

Jest idealny w sytuacjach, kiedy system był już wcześniej czyszczony lub przepłukiwany, ale nie został potem właściwie zabezpieczony, więc doszło do pogłębienia korozji. Jest także odpowiedni do źle zaprojektowanych systemów lub systemów z wolnym przepływem, które utrudniają tradycyjne czyszczenie. Filter Fluid+ Protector umożliwia ciągłe oczyszczanie i zbieranie osadów z systemu. W celu zapewnienia pełnej ochrony stan środka zabezpieczającego powinien być sprawdzany raz na rok w ramach czynności konserwacyjno-naprawczych.

Jest to innowacyjny, uniwersalny zestaw inhibitorów o sprawdzonej jakości inhibitorów znanych z Fernox Protector F1 i z aktywnym dyspergatorem.

Ta unikatowa formuła została stworzona do wykrywania, wyciągania i dostarczania magnetycznych lub niemagnetycznych osadów do przewodowego układu filtrów.

Nie, podanie zbyt dużej ilości tych środków nie uszkodzi systemu. Ważne, aby w systemie zawsze była wystarczająca ilość środka zabezpieczającego Protector F1.

Do sprawdzenia stężenia środka Protector polecamy zestaw testowy i testy wysyłkowe. Więcej informacji na temat zestawu testowego Protector Test Kit znajduje się w karcie charakterystyki produktu.

Środki Fernox Protector nadają się do stosowania zarówno w starych jak i nowych systemach.

Jednakże, korzystnie byłoby oczyścić i przepłukać system przy użyciu Fernox Cleaner F3, aby usunąć szlam jeszcze przed dodaniem Protector F1. Alternatywnie, w celu usunięcia szlamu i osadu do istniejącego filtra przewodowego lub nowego filtra TF1 Filter oraz zabezpieczenia systemu przed dalszą korozją można zastosować uniwersalny Fernox Filter Fluid+ Protector.

Standardowo wystarczy jeden zabieg na całą żywotność systemu, ale zaleca się coroczne kontrole w celu sprawdzenia, czy wymagana jest dolewka.

Jeżeli system został opróżniony, należy powtórzyć zabieg podając pełną dawkę środka zabezpieczającego Protector F1. Do sprawdzenia stanu środka w systemie można wykorzystać zestaw testowy Fernox Protector Test Kit.

Wodę z systemu centralnego ogrzewania należy odprowadzić tylko do kanalizacji wody ściekowej lub do szamba.

Nigdy nie należy spuszczać wody z systemu do kanalizacji ulicznej lub do systemu odprowadzania deszczówki, ponieważ te mają bezpośrednie ujście do rzek. Nigdy nie należy wylewać wody z systemu centralnego ogrzewania do ogrodu lub na trawnik.

Litr wody waży 1kg, a zatem w przypadku systemów 100 litrowych roztwór o stężeniu 2% powstanie po dodaniu 2kg DS40 System Cleaner.

Tak, wszystkie uszczelniacze wewnętrzne Fernox, takie jak Fernox Leak Sealer F4, mogą być bez obaw stosowane w kotłach kondensacyjnych i innych z niską zawartością wody.

Nie zablokują zaworów, ani ujść. Uszczelniacz Sealer F4 Express zalecany jest do systemów pod ciśnieniem, ponieważ może być dodany w 30 sekund przez grzejnik, zawór do napełniania lub filtr Fernox TF1 Filter bez konieczności spuszczania wody z systemu.

Tak, Fernox Boiler Noise Silencer F2 stosuje się razem z Fernox Protector.

Powinien na stałe znajdować się w systemie wraz z Protector F1 lub Filter Fluid+ Protector i razem z nimi być wymieniany lub uzupełniany.

Featured Products

Biuletyn Informacyjny

© Fernox 2021. All rights reserved

Country