Właściciel domu

Dlaczego dbanie o instalacje CO jest ważne?

  • Niższe rachunki za gaz
  • Zgodność z gwarancja kotła
  • Zgodność z przepisami budowlanymi
  • Wydłużenie żywotności kotła i instalacji
  • Zoptymalizowanie wydajność systemu
  • Uniknięcie niepotrzebnych napraw instalacji lub kotła

Czyszczenie instalacji – filtry i chemia instalacyjna FERNOX.

Jak się pozbyć zanieczyszczeń? 

Każda instalacja powinna być wyposażona w filtr. Do niedawna wydawało się, że zastosowanie klasycznego filtra siatkowego to wszystko co można zrobić dla ochrony instalacji. Dziś firma FERNOX przełamuje te stereotypy wysokowydajnymi filtrami typu TF1 montowanymi w instalacji, które posiadają certyfikat ograniczonego śladu węglowego przyznany przez organizację Carbon Trust.

Zasada działania

Filtry FERNOX TF1 to niewielkich gabarytów urządzenia montowane bezpośrednio w instalacji centralnego ogrzewania na rurach pionowych i poziomych. Wykorzystują przepływ wody, który dzięki konstrukcji filtra odrzuca, wykorzystując siłę odśrodkową, cząsteczki stałe będące w wodzie i umieszcza je w osadniku. Nie blokuje i nie ogranicza przepływu. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest umieszczony w centralnym punkcie filtra silny magnes neodymowy, który przyciąga wszystkie elementy zawierające nawet śladowe ilości żelaza. Połączenia tych dwóch technik zaowocowało stworzeniem filtra wykorzystującego separację hydrocyklonową i magnetyczną jednocześnie. Dzięki tej podwójnej filtracji wszelkie zanieczyszczenia magnetyczne i niemagnetyczne są separowane co zabezpiecza instalację.

Obsługa

Filtry FERNOX TF1 są proste w montażu a sama ich obsługa polega na zakręceniu jednego zaworu, wyjęciu magnesu by osadzone przy nim zanieczyszczenia opadły do osadnika, otworzeniu zaworu spustowego osadnika. Wszystkie te czynności trwają kilkanaście sekund i nie wymagają fachowej wiedzy. Czynności te są całkowicie „czyste” ponieważ nie mamy bezpośredniej styczności z zanieczyszczeniami. To przełomowe rozwiązanie czyni instalację czystą i niweluje koszty związane z awariami wielu elementów instalacji.

Dozowanie preparatów zabezpieczających

Dzięki swojej konstrukcji filtry FRENOX TF1 posiadają możliwość łatwego dozowania preparatów zabezpieczających co czyni je nie tylko filtrami ale jednocześnie dozownikami – elementami instalacji które pozwalają w prosty i szybki sposób dodać do instalacji bez specjalnych pomp czy spuszczania wody preparatów czyszczących czy inhibitorów korozji.

W komplecie z filtrem

W komplecie z filtrem FERNOX TF1 dodawany jest opatentowany preparat F1 Filter Fluid + Protector stworzony specjalnie z myślą o wyłapywaniu złogów korozji i zanieczyszczeń w układach centralnego ogrzewania. Co istotne, zapewnia również długotrwałą ochronę domowych układów centralnego ogrzewania przed korozją wewnętrzną i kamieniem kotłowym. Ten innowacyjny produkt hamuje korozję powodowaną reakcją chemiczną wody w kontakcie z metalami spotykanymi powszechnie w układach ogrzewania, czyli z metalami żelaznymi, miedzią i stopami miedzi i aluminium.

Środek F1 Filter Fluid+ Protector firmy FERNOX jest kompatybilny ze wszystkimi metalami i materiałami powszechnie stosowanymi w układach centralnego ogrzewania i wszystkimi produktami FERNOX. W przypadku nowych instalacji środek doczyszcza instalację z pozostałości lutu, pasty lutowniczej, piasku, a przede wszystkim usuwa substancję ropopochodne z grzejników stalowych dostarczając wszystkie te zanieczyszczenia do filtra i dodatkowo zabezpiecza wodę w instalacji przed tworzeniem się kamienia i korozji oraz reguluje pH co bardzo ważne w przypadku aluminium.

FERNOX to nie tylko filtry to pierwszy na rynku innowator w dziedzinie chemicznego uzdatniania wody, jest jedynym producentem w branży, który wytwarza zaaprobowane przez KIWA, przyjazne dla środowiska produkty, zachowując przy tym pełną skuteczność działania.

Polecane produkty

Country