Czym jest Filter Fluid+ Protector?
Fernox Filter Fluid+ Protector jest udoskonalonym inhibitorem korozji, zawierającym wyjątkową mieszankę środków dyspergujących, specjalnie zaprojektowany do użycia w połączeniu z dowolnym filtrem w instalacji.

Jak działa Filter Fluid+ Protector?
Filter Fluid+ Protector jest wyjątkową formulacją przeznaczoną do ochrony przed korozją, tworzeniem się kamienia i osadu w mieszanych instalacjach grzewczych. Oprócz oferowania wszystkich korzyści wiodącego produktu rynkowego Fernox Protector F1, dodany środek dyspergujący podnosi wszelki osad zawarty w lekko zanieczyszczonych
instalacjach i dostarcza go do filtra dla bezpiecznego usunięcia.

Jakie są korzyści stosowania Filter Fluid+ Protector?
Produkt maksymalizuje proces oczyszczania poprzez dostarczenie wszelkich krążących lub pozostających w instalacji zanieczyszczeń do filtra. To zwiększa skuteczność filtra w ochronie wrażliwych i ważnych komponentów oraz wydłuża żywotność z instalacji.

Czy Filter Fluid+ Protector wpływa na skuteczność 
instalacji?
Tak, osiąga i utrzymuje optymalne poziomy skuteczności, pomagając w usunięciu zanieczyszczeń z instalacji.

Czy Filter Fluid+ Protector jest zatwierdzony w przemyśle?
Tak, Filter Fluid+ Protector został zatwierdzony przez BuildCert i KIWA.

Kiedy należy stosować Fernox Filter Fluid+ Protector?
Filter Fluid+ Protector jest przeznaczony do użycia w instalacjach centralnego ogrzewania z lekkim osadem tam, gdzie pełne czyszczenie i przepłukiwanie silnym strumieniem może nie być konieczne. Dodatkowo jest zalecany w instalacjach centralnego ogrzewania z problemami wynikającymi z konstrukcji lub z niskim natężeniem przepływu, gdyż niewielkie ilości osadu mogą pozostawać w obszarach stref martwych. Podobnie w instalacjach, gdzie spuszczenie wody lub zamknięcie układu jest niepraktyczne lub niemożliwe, użycie Filter Fluid+ Protector i wbudowanego Filtra jest rozwiázaniem idealnym.

Co odróżnia go od innych produktów na rynku?
Ten produkt jest wyjątkowy dla Fernox. Obecnie nie istnieją żadne inne porównywalne produkty na rynku, które oferowałyby połączony pakiet ochronny z udoskonalonymi właściwościami

Czy Filter Fluid+ Protector może pozostać w instalacji na stałe?
Tak, ale tylko gdy jest używany w połączeniu z filtrem zamontowanym w instalacji.

Czy Filter Fluid+ Protector należy uzupełniać raz na rok dla utrzymania osiągów instalacji?
Najlepsza praktyka zaleca, aby poziomy inhibitora były sprawdzane corocznie przez użycie zestawu testowego Protector Test Kit. Tak jak w wypadku wszystkich inhibitorów, jeśli stężenie Filter Fluid+ Protector jest niższe niż wskazany poziom optymalny, dodatkowy produkt powinien zostać dodany do instalacji. Sugeruje się również, aby instalacja była sprawdzana za każdym razem, gdy woda zostanie spuszczona i ponownie napełniona.

Czy Filter Fluid+ Protector jest kompatybilny z innymi produktami w asortymencie „F” firmy Fernox?
Tak, Filter Fluid+ Protector jest całkowicie kompatybilny z wszystkimi produktami Fernox i jego przeznaczeniem jest połączone stosowanie z zakresem produktów “F”. Jednakże najlepsza praktyka dyktuje, aby nie mieszać go z innymi chemikaliami, które nie są wyraźnie wskazane.

Do jakiego rozmiaru instalacji stosuje się Filter Fluid+Protector?
Jedna butelka 500 ml ma zastosowanie do 100 litrów wody w instalacji lub 10 pojedynczych grzejników panelowych.

Czy jest on kompatybilny z metalami i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach centralnego ogrzewania, w tym aluminium?
Tak, Filter Fluid+ Protector jest kompatybilny z metalami i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach centralnego ogrzewania. Fernox jest zatwierdzony i rekomendowany przez wszystkich wiodących producentów kotłów.

Czy jest on dostępny w innych postaciach, takich jak
super skoncentrowany żel lub aerozole?
Fernox Filter Fluid+ Protector jest obecnie dostępny wyłącznie jako 500-mililitrowy lub 20-litrowy produkt płynny. Jest on odpowiedni do zastosowania zarówno w domowych, jak i komercyjnych instalacjach.

 

Odwiedź stronę Fernox Polska www.fernox.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Country