W 2024 roku Fernox obchodzi 60-lecie istnienia. Jako pierwsza na świecie firma zajmująca się chemicznym uzdatnianiem wody, w ciągu ostatnich sześciu dekad Fernox konsekwentnie pozostawał liderem w branży grzewczej – od pionierskiego wykorzystywania środków chemicznych, testowania i technologii filtrowania po utrzymywanie efektywności energetycznej systemów grzewczych i energetyki odnawialnej.

Zrodzona z pomysłu niemieckiego inżyniera Petera Muetzela spółka Fernox przez lata intensywnie ewoluowała aby stać się tym, czym jest dzisiaj: globalną firmą, która wykorzystuje swoją wiedzę na lokalnym rynku, aby zapewnić szeroką gamę chemicznych metod uzdatniania wody i filtrów zarówno do tradycyjnych, jak i odnawialnych systemów grzewczych. Jest to możliwe dzięki szerokim możliwościom badawczo-rozwojowym oraz zespołowi oddanych naukowców i inżynierów, którzy pracują nad wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań na rynek. Najnowsze przykłady obejmują wielokrotnie nagradzany filtr TF1 Sigma HP i czynnik obiegowy HP-EG.

Firma Fernox od dawna angażuje się w szkolenia dla instalatorów i praktykantów, lobbując na rzecz prawidłowego stosowania metod uzdatniania wody i wdrażania najlepszych praktyk branżowych. Równocześnie, z biegiem lat, efektywność energetyczna i oddziaływanie na środowisko coraz bardziej zyskiwały na znaczeniu zarówno w Wielkiej Brytanii jak i na całym świecie.

Teraz, w 60. roku istnienia, Fernox ma wiele powodów do radości w związku z wprowadzaniem nowych produktów i technologii, działaniami angażującymi klientów i kontynuacją współpracy z partnerskimi organizacjami charytatywnymi. Ponadto Fernox będzie również nadal zapewniać wsparcie instalatorom, w tym inwestować w swoje już kompleksowe i imponujące zaplecze szkoleniowe, aby dalej podnosić jakość tego cennego zasobu dla obecnych i przyszłych pokoleń.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy świętować tak wyjątkowy kamień milowy – powiedział Ernie McDonald, dyrektor w Fernox. – Działamy już od 60 lat i mamy przed sobą wspaniałą przyszłość – przygotowaliśmy liczne innowacje i ekscytujące wydarzenia z okazji naszej diamentowej rocznicy. Chociaż ważne jest spojrzenie wstecz i docenienie wszystkiego tego, co osiągnęliśmy, teraz najważniejsza jest przyszłość – pozostajemy w pełni zaangażowani w program efektywności środowiskowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fernox.com.pl

Country