Kilka zdawałby się banalnych porad dotyczących instalacji a jednak często spotykamy się z podobnymi problemami. Pamiętajcie, że nie każdy jest ekspertem od c.o. i każda porada może się przydać. W artykule też jest kilka słów o stosowaniu inhibitorów.


Niedawno w domu, z pomocą sąsiada, założyliśmy centralne ogrzewanie. Kaloryfery bardzo często nie są ciepłe w całości. Co może być przyczyną problemu?
Nasza instalacja centralnego ogrzewania składa się z pieca na węgiel i drewno, rur miedzianych i żeberek aluminiowych. Kaloryfery bardzo często są gorące w górnej części, a dolna jest lekko ciepła lub zimna, mimo zamontowanych odpowietrzników. Co jest tego powodem? Grażyna T.

Ręczny odpowietrznik powinien być zamontowany na każdym grzejniku – u góry, z jego prawej lub lewej strony. za jego pomocą usuwa się powietrze, które dostało się do instalacji. w przeciwnym razie może ono powodować korozję zarówno grzejników, jak i rur. poza tym, w miejscu gromadzenia się powietrza (u góry, przy odpowietrzniku, bo jest ono lżejsze od wody) grzejnik staje się chłodny… Czytaj całość TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Country