Fernox Power Cleaner F8 to skuteczny środek czyszczący na bazie kwasu cytrynowego, przeznaczony do usuwania rdzy, kamienia i innych zanieczyszczeń z silnie zabrudzonych lub pokrytych szlamem instalacji centralnego ogrzewania – przywraca i utrzymuje optymalną wydajność obniżając ryzyko awarii systemu. Szybko działająca nowa formuła środka zawiera wysokie stężenie kluczowych składników aktywnych, co oznacza, że jedna butelka o pojemności 500 ml, wystarcza na wyczyszenie instalacji o pojemności do 130 L.

Środek Power Cleaner F8 idealnie nadaje się do modernizacji i wymiany kotłów, gdy zaistnieje potrzeba dokładnego oczyszczenia obecnej instalacji – produkt ten może przyspieszyć i wspomóc proces czyszczenia.  Ten silny środek czyszczący, odpowiedni do czyszczenia ręcznego, magnetycznego lub płukania za pomocą pompy, nie pieni się, co oznacza, że na usunięcie pozostałości środka czyszczącego z instalacji potrzeba znacznie mniej czasu, niż w przypadku innych konkurencyjnych środków czyszczących. Dzięki neutralnemu pH tego produktu pomimo jego doskonałej zdolności do usuwania osadów i kamienia z wody w instalacjach nie jest wymagane stosowanie środków neutralizujących.

Power Cleaner F8 jest środkiem zgodnym ze wszystkimi metalami i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach centralnego ogrzewania. Został on stworzony do stosowania z wiodącymi na rynku inhibitorami firmy Fernox, zapewniając szybkie osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Richard Crisp, kierownik działu chemicznego w firmie Fernox, powiedział: „Nieustannie dążymy do tego, aby asortyment naszych produktów był kompleksowy i oferował instalatorom najlepszy dobór produktów o wysokiej wydajności i jakości, zapewniając im wszystko, czego potrzebują do różnorakich zadań. Chcemy ułatwić instalatorom proces czyszczenia instalacji każdego typu – w tym płukania za pomocą pompy i przyspieszyć czas jego przeprowadzenia przy użyciu nowego środka czyszczącego Power Cleaner F8. Ten środek czyszczący o neutralnym pH jest silnym i szybko działającym roztworem chemicznym, co zawdzięcza włączeniu do jego składu neutralizowanego kwasu cytrynowego, który może być stosowany w starszych, bardziej problematycznych instalacjach. Środek Power Cleaner F8 znajdziemy na półce obok uniwersalnego środka czyszczącego Fernox Cleaner F3 (dostępnego w wersjach 265 ml, 500 ml i Express) do nowych i lekko zanieczyszczonych szlamem instalacji oraz środka DS40 Descaler & Cleaner idealnego do stosowania w instalacjach zanieczyszczonych kamieniem, które w celu przywrócenia sprawności instalacji wymagają użycia środka czyszczącego na bazie kwasu i środka neutralizującego”. 

Więcej informacji na temat firmy Fernox i jej oferty produktów do uzdatniania wody można znaleźć na stronie internetowej www.fernox.com

Country