Woda w instalacji grzewczej

Wybór źródła ciepła dla budynku jest warunkiem zapewnienia komfortu cieplnego dla użytkowników. Do najbardziej popularnych stosowanych obecnie źródeł ciepła należą zarówno gazowe kotły kondensacyjne wiszące, jak i pompy ciepła powietrze/woda i solanka/woda. Każde z tych urządzeń potrafi w efektywny sposób pokryć zapotrzebowanie na energię cieplną oraz ciepłą wodę użytkową.

Koszty przygotowania ciepła nie zależą tylko od zastosowanego źródła ciepła, chociaż oczywiście pompa ciepła może przygotowywać ciepło nawet 3-4 razy taniej niż kondensacyjny kocioł gazowy, ale także od wykonanej instalacji grzewczej. Dlatego też bardzo ważne jest podejście do tematu instalacji grzewczej jako całości, co oznacza, że źródło ciepła, instalacja rozprowadzająca, odbiorniki (grzejniki lub ogrzewanie płaszczyznowe), a także medium grzewcze, którym najczęściej jest woda, muszą ze sobą współgrać.

Woda wodzie nierówna…

Do napełniania zładu producenci branży grzewczej zalecają stosowanie wody o jakości wody pitnej, jednakże co raz częściej pojawiają się wymogi dotyczące szczegółowych parametrów wody, którą należy napełnić układ…

Przeczytaj cały artykul TUTAJ

Inhibitory Korozji Fernox 

https://fernox.com.pl/product-category/inhibitory-srodki-ochrony/

Country