Filtr Fernox TF1 Omega został wybrany Produktem Roku podczas ceremonii rozdania NATIONAL ENERGY EFFICIENCY AND HEALTHY HOMES AWARDS 2017 w Birmingham (Wielka Brytania). Ponadto, firma Fernox otrzymała specjalne wyróżnienie dla Dostawcy Roku.

Skupiając w sobie fachowców z rynku efektywności energetycznej w Wielkiej Brytanii, nagrody te stanowią uznanie dla wysiłków przemysłu w zakresie wspierania najlepszych praktyk i zmagania się z takimi kwestiami, jak zmniejszenie ubóstwa energetycznego, emisji dwutlenku węgla i kosztów energii.

Podkreślając innowacyjność i zaawansowaną technologię filtracyjną zastosowaną w filtrze Fernox TF1 Omega, jurorzy uznali go za Produkt Roku za niedoścignioną wszechstronność i wyjątkową zdolność w zakresie przechwytywania zanieczyszczeń instalacyjnych.

Filtr można zainstalować nawet w najbardziej ograniczonych czy trudnych przestrzeniach i jest to pierwszy niklowany filtr mosiężny firmy przeznaczony dla rynku krajowego. Można go również zainstalować w instalacjach rurowych o średnicy 22mm czy 28mm, zarówno poziomo, jak i pionowo i w dowolnym kierunku przepływu.

Najlepszym miejscem instalacji jest rura powrotna kotła, a filtr zapewnia najwyższą elastyczność i szybką instalację, z możliwością ustawienia pod kątem 45 stopni i oczyszczenia In- situ, wedle wymagań. Wyjątkowy poziom ochrony instalacji wynika z podwójnego działania unikalnej technologii Hydronicznej Separacji Cząsteczek (HPS) i magnetycznej.

Filtr TF1 Omega Filter nie posiada pokrywy, dzięki czemu nie jest konieczna regularna wymiana pierścienia uszczelniającego o przekroju okrągłym i tym samym czas i koszty konserwacji są niższe. Uzdatniając instalację w ciągu 30 sekund przy stosowaniu rodziny produktów Fernox Express, filtr stanowi również wygodny punkt dozowania chemicznych produktów uzdatniania wody firmy Fernox.

Ponadto, firma Fernox otrzymała specjalne wyróżnienie w kategorii Dostawca Roku. W uznaniu ciągłego dostarczania przez firmę najwyższej jakości systemów chemicznego uzdatniania wody i innowacyjnych systemów filtrów przepływowych, otrzymała ona wyróżnienie w tej wysoce konkurencyjnej kategorii, gdzie ostateczna lista kandydatów miała 12 pozycji.

Francine Wickham, Dyrektor Działu Marketingu firmy Fernox, powiedziała: “Ponad 50 lat temu firma Fernox była pionierem w stosowaniu chemicznego uzdatniania wody do zapobiegania awariom kotłów i utrzymywania efektywności energetycznej. Stale przesuwając od tego czasu granice najlepszych praktyk, innowacji produktowych i obsługi klienta, jesteśmy szczęśliwi, że nagrodzono nasze oddanie utrzymywaniu efektywności instalacji i zmniejszeniu marnotrawstwa paliwa.

“Dając świadectwo specjalistycznej wiedzy naszego doskonałego zespołu badawczo-rozwojowego, przełomowy filtr TF1 Omega Filter – z imponującą 25-letnią gwarancją – oferuje doskonałe przechwytywanie zanieczyszczeń, które pomaga w utrzymaniu efektywności instalacji i zapobieganiu wyższym kosztom eksploatacyjnym.”

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Fernox, odwiedź stronę www.fernox.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Country