Firma Fernox została uhonorowana tytułem „Produkt Roku w Kategorii Ogrzewania Domowego – Komponenty” za swój filtr Sigma TF1 HP podczas ceremonii wręczenia nagród H&V News Awards 2023 w Wielkiej Brytanii. Nagrody H&V News łączą przedstawicieli całego łańcucha dostaw HVAC, obejmując producentów, wykonawców, konsultantów, instalatorów i ich klientów, by wyróżnić oraz celebrować najwybitniejsze produkty, jednostki, przedsiębiorstwa i projekty w sektorze usług budowlanych.

Podczas tegorocznej ceremonii, która odbyła się w londyńskim hotelu Hilton Metropole, filtr Fernox TF1 Sigma HP został uhonorowany tytułem Produktu Ogrzewania Domowego Roku. Ta nagroda przyznawana jest produktom, które wykazują innowacyjność lub nowatorskie zastosowanie.

Jako pierwszy produkt tego typu na rynku, filtr Fernox TF1 Sigma HP stanowi innowacyjne rozwiązanie stworzone specjalnie do ochrony powietrznych i gruntowych pomp ciepła przed zanieczyszczeniami. Kluczową rolę w osiągnięciu doskonałej wydajności filtra pełni innowacyjna technologia przepływu i filtracji, umożliwiająca wyłapywanie zarówno cząstek magnetycznych, jak i niemagnetycznych, takich jak magnetyt, hematyt, osady czy błoto bakteryjne. To rozwiązanie sprawia, że filtr działa skutecznie nawet przy wysokich przepływach w systemie pompy ciepła, minimalizując ryzyko zatorów, korozji i uszkodzeń elementów pompy ciepła. Co więcej, poprawia on efektywność i wydajność systemu, przyczyniając się do redukcji marnotrawstwa energii.

Po otrzymaniu nagrody Anna Tarbuck, Dyrektor ds. Badań i Technologii Produktów w Fernox, wyraziła radość słowami: „Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem tej prestiżowej nagrody. Przez 60 lat byliśmy liderem w dziedzinie chemicznych produktów do obróbki wody, filtrów magnetycznych, artykułów instalacyjnych i usług diagnostycznych. To wyróżnienie stanowi dowód naszego stałego zaangażowania w programy badawczo-rozwojowe, które napędzają ciągłą innowację produktów, takich jak nasz filtr do pomp ciepła, stanowiący nową propozycję w naszej rozbudowanej ofercie rozwiązań dla sektora odnawialnych źródeł energii.”

Więcej informacji na temat produktów Fernox oraz szerokiego zakresu rozwiązań dla systemów grzewczych i chłodzących można znaleźć na stronie www.fernox.com.pl

Country