Fernox Power Cleaner F8 jest skutecznym środkiem czyszczącym na bazie kwasu cytrynowego, przeznaczonym do usuwania korozji, kamienia i innych zanieczyszczeń z silnie zanieczyszczonych lub pokrytych szlamem instalacji centralnego ogrzewania.

Jego celem jest w przywrócenia i utrzymanie optymalnej efektywności systemu oraz zmniejszenia ryzyka awarii. Szybko działająca nowa formuła tego silnego środka czyszczącego zawiera wysokie stężenie kluczowych składników aktywnych, co oznacza, że wystarczy jedna łatwa w użyciu butelka o pojemności 500 ml, aby poradzić sobie z największymi zabrudzeniami w instalacjach centralnego ogrzewania (udowodniona skuteczność w ponad 97% domów w Wielkiej Brytanii).

Power Cleaner F8 idealnie sprawdza się w przypadku przeróbek instalacji, modernizacji i wymiany kotłów, kiedy istniejące elementy wymagają dokładnego czyszczenia.

Nadaje się do każdego rodzaju czyszczenia:

 – w trakcie pracy systemu (zaaplikowany do instalacji czyści w trakcie jej pracy),

– czyszczenia magnetycznego (z użyciem filtra magnetycznego),

 – płukania ciśnieniowego (z użyciem pompy czyszczącej).

Power Cleaner F8, mimo swojej wysokiej wydajności, nie pieni się, co oznacza, że instalatorzy potrzebują znacznie mniej czasu na usunięcie pozostałości środka czyszczącego z instalacji w porównaniu z  innymi konkurencyjnymi preparatami. Jego formuła o neutralnym pH oznacza również, że pomimo doskonałej skuteczności usuwania szlamu i kamienia z wody grzewczej, nie jest później wymagane zastosowanie neutralizatora.

Każda półlitrowa butelka Power Cleaner F8, to mocno skoncentrowane składniki, co oznacza, że tylko jedna, poręczna w użyciu butelka o pojemności 500 ml wystarcza do oczyszczenia instalacji centralnego ogrzewania o pojemności do 130 litrów (16 pojedynczych grzejników) lub instalacji ogrzewania podłogowego o powierzchni 250 m2 – zatem jedna butelka nadaje się do wykorzystania także w większych instalacjach.

Power Cleaner F8 to silny środek czyszczący o neutralnym pH i nietoksycznym składzie chemicznym, kompatybilny ze wszystkimi metalami i materiałami powszechnie używanymi w systemach centralnego ogrzewania, opracowany do użytku z wiodącymi na rynku inhibitorami firmy Fernox, zapewniający szybkie osiągnięcie najlepszych wyników.

Richard Crisp, szef działu chemii w firmie Fernox, powiedział: „Nieustannie dążymy do tego, aby nasz asortyment produktów był wszechstronny i oferował instalatorom najlepszy wybór wysokowydajnych i wysokiej jakości produktów, tak, aby byli oni wyposażeni we wszystko, czego potrzebują do swoich różnorodnych zadań. Chcemy mieć pewność, że przy pomocy nowego Power Cleaner F8, każdy sposób oczyszczania systemów centralnego ogrzewania, w tym czyszczenie ciśnieniowe (metoda rekomendowana w normie BS 7593:2019), będzie przebiegać szybciej i łatwiej.

Jest to środek czyszczący o neutralnym pH, dzięki zawartości zneutralizowanego kwasu cytrynowego jest silnym i szybko działającym roztworem chemicznym, którego można używać w przypadku starszych, problematycznych instalacji. Power Cleaner F8 zajmuje poczesne miejsce obok uniwersalnego środka czyszczącego Fernox Cleaner F3 (dostępnego w wersjach 265 ml, 500 ml i Express) dla nowych i lekko zabrudzonych instalacji oraz DS40 Descaler and Cleaner, który idealnie nadaje się do usuwania kamienia z instalacji, które do przywrócenia efektywności wymagają zastosowania środka czyszczącego na bazie kwasu i neutralizatora.”

Country